Vítáme Vás na stránkách naší mateřské školy.

Vzděláváme se celý život a předškolní vzdělávání je základem pro další osobní růst a rozvoj dítěte. Proto se snažíme v naší mateřské škole nabízet ty nejkvalitnější služby v oblasti předškolního vzdělávání a snažíme se ho doplnit o spoustu různorodých aktivit.

Naše mateřská škola se nachází na okraji obce Hrobčice obklopená nádhernou přírodou. V přízemí naší školky se nachází kuchyň, šatna jak pro děti tak pro personál, třída „ Sluníček“ pro velké  děti a herna, kde mohou děti cvičit a zpívat s klavírem. Dále se v přízemí nachází kancelář vedoucí školní jídleny a didaktická kancelář.  V prvním poschodí je umístěna třída „Berušek“ pro naše nejmenší a lehárna, kam si chodí děti odpočinout před odpolední aktivitou. V prvním patře je také umístěna kancelář ředitelky a prádelna. Mateřská škola zajišťuje provoz celodenní. Součástí mateřské školky je také školní zahrada s průlezkami a pružinovými houpačkami, pískovištěm, travnatou plochou pro bezpečný pobyt dětí a venkovním malým bazénem, který je k nezaplacení v letních měsících.

Školní vzdělávací program zaměřujeme na poznávání vztahů a souvislostí,které spojujeme s poznáním světa.Vzhledem k získaným zkušenostem,které máme s využíváním Rámcově vzdělávacího programu předškolního věku,má školní vzdělávací program volnější integrované bloky.O to větší prostor je dán pro rozpracování třídního vzdělávacího programu a tvořivost pedagogů.Snažíme se zaměřit hlavně na situační učení a motivaci dětí tak, aby byly obohaceny o nové poznatky,dovednosti a zkušenosti nenásilnou formou. Mottem našeho ŠVP je „ Jaro, léto, podzim, zima s Hrobčíkem je nám prima “ a v tomto duchu se snažíme o rozpracování tématických celků,projektů i programů,které vytvoří pestrost a rozmanitost pobytu pro vaše děti.

04.01.2020

ŠVP Mikulov 13.1-17.1

Vážení rodiče, prosíme o odevzdání přihlášky, kdo ještě neodevzdal. Potvrzení od lékaře mají platné všechny děti, které se zúčastnily ŠVP v Hejnicích v listopadu. Děkujeme. ŠKOLA V PŘÍRODĚ MIKULOV 13.1 – 17.1. 2020 Před odjezdem do ŠvP všichni odevzdají : 1.Přihlášku dítěte do ŠvP 2.Prohlášení zákonných zástupců (dříve bezinfekčnost) 3.Očkovací průkaz 4.Průkazku zdravotní pojišťovny 5.Léky, které dítě pravidelně užívá a jejich dávkování Na cestu: Oblečení uzpůsobené počasí. pohodlné kalhoty, tričko, mikinu a teplou bundu, batůžek a uzavíratelná láhev s pitím podepsanou a ještě jednu náhradní láhev (každý bude mít sebou dvě podepsané lahve) Do kufru: Prosím připravte dětem sáčky, kde budou mít na každý den punčocháče, spodní prádlo (náhradní ponožky na každý den) a tričko s dlouhým rukávem (pro jednodušší manipulaci pro učitelky) a dále zabalte dětem 1 tričko s dlouhým rukávem, 1 mikinu,  2 tepláky, 1 teplý svetr, teplou kombinézu, náhradní oteplovačky , sněhule nepromokavé,  přezůvky, 2 čepice, 2 rukavice (jedny silné), šálu, pyžamo, pytel na špinavé prádlo, igelitovou plenu na postel, hygienické potřeby: ručník, mýdlo, hřeben, kartáček a pastu a papírové kapesníčky. Dále je vhodné dětem dát baterku a další oblečení a potřeby pro děti dle uvážení rodičů. Nějaké boby či ježdíky na sníh. Doporučujeme: Nevozit žádné cenné věci, není možné zajistit jejich 100% ochranu.  Adresa ŠVP Penzion se nachází hned u parkoviště, v údolíčku, vpravo po schodech nahoru. Příjezd 13.1.2020: děti přivezte prosím mezi 16:00 – 17:00 Odjezd 17.1.2020: děti si prosím vyzvedněte mezi 13:00 – 14:00 Penzion u Krbu Mikulov 55 419 01 Mikulov

25.12.2019

Program na měsíc leden

18.12.2019

Zimní ŠVP Mikulov 13. 1 - 17. 1. 2020

Vážení rodiče, mateřská škola vyjede v lednu od 13.1. do 17.1. na zimní ŠVP. Prosím, kdo má zájem, nahlašte se paní učitelkám. Děkujeme. Kolektiv MŠ

Mateřská škola Hrobčice, okres Teplice, příspěvková organizace

Hrobčice 61

417 57 Hrobčice

ID kio9pd

Spojení

tel. 417 828 009, 727 926 654, 607 058 849

ms@hrobcice.cz

Číslo účtu pro platby: 1064236359/0800

Při platbě uvádějte vždy přidělený variabilní symbol.

06.11.2019

A prdí taky hadi?

Divadlo v MŠ

Co umí vítr a déšť