rozšířené vyhledávání ...

Vítáme Vás na stránkách naší mateřské školy.

Informace k otevření mateřské školy k 11.05.2020

Vážení rodiče,

Mateřská škola obnoví svůj provoz na základě rozhodnutí zřizovatele dne 11.05.2020

• Děti se od převzetí do předání zpět zákonným zástupcům mohou pohybovat v MŠ bez roušky.
  • Děti a zaměstnanci školy nemusí v prostorách školy a zahradě nosit roušku.
  • 2 roušky budou mít děti v šatně v samostatném sáčku a to z důvodu podezření na infekční onemocnění.
  • Většinu času budeme trávit na školní zahradě.

Předávání dětí

Zákonný zástupce předává dítě učitelce před vstupem do budovy MŠ, dodržuje 2m odstup. Zákonný zástupce vyčká, než učitelka změří dítěti teplotu (bezkontaktním teploměrem)
a převezme věci pro dítě. Teprve potom je dítě převzato do péče MŠ a zákonný zástupce může odejít.

• Učitelka je oprávněna nepřevzít dítě, které jeví příznaky respiračního onemocnění nebo má zvýšenou teplotu.
  • Pokud se u dítěte v průběhu pobytu v MŠ objeví kašel, rýma nebo jiné známky infekčního onemocnění, jsou rodiče povinni si dítě ihned vyzvednout. Dítě bude umístěno do vyzvednutí rodičem nebo jinou pověřenou osobou ve sborovně školy, dozor zajistí pedagogický personál.
  • Před zahájením docházky dítěte zákonní zástupci předají vyplněné Čestné prohlášení (zde ke stažení), bez něho nemůžou být děti do MŠ vpuštěny. Prohlášení je na webových stránkách, v dokumentech školy ke stažení nebo k vyzvednutí v MŠ .
  • Žádáme rodiče dětí, které patří do rizikové skupiny (astma, atopický ekzém, dietní režim), aby zvážili docházku dítěte do MŠ.
  • Do MŠ dítě kvůli zvýšeným hygienickým opatřením nebude nosit žádné hračky ani na spaní a jídlo.
  • Zaměstnanci a děti jsou povinni řídit se aktuálními obecně platnými opatřeními, která jsou aplikována v případě infekční nákazy a zároveň se musí řídit aktuálně platnými doporučeními orgánu veřejného zdraví pro zabezpečení prevence proti nákaze koronavirem SARS-CoV-2.
  • Nárok na ošetřovné zaniká dnem otevření MŠ, tedy 11.05. Pokud má zákonný zástupce dítě ve věku do 13 let na ZŠ, může čerpat do 30. 6. ošetřovné na něj.

V rámci zvýšených hygienických opatření Obec Hrobčice pořídila do mateřské školy 2 čističky vzduchu, ozónový generátor. Zařízení bude před otevřením celoplošně dezinfikováno a následovně prováděno pravidelně každých 14 dní.

Bc. Michala Mejzlíková

Ředitelka MŠ

Vzděláváme se celý život a předškolní vzdělávání je základem pro další osobní růst a rozvoj dítěte. Proto se snažíme v naší mateřské škole nabízet ty nejkvalitnější služby v oblasti předškolního vzdělávání a snažíme se ho doplnit o spoustu různorodých aktivit.

Naše mateřská škola se nachází na okraji obce Hrobčice obklopená nádhernou přírodou. V přízemí naší školky se nachází kuchyň, šatna jak pro děti tak pro personál, třída „ Sluníček“ pro velké  děti a herna, kde mohou děti cvičit a zpívat s klavírem. Dále se v přízemí nachází kancelář vedoucí školní jídleny a didaktická kancelář.  V prvním poschodí je umístěna třída „Berušek“ pro naše nejmenší a lehárna, kam si chodí děti odpočinout před odpolední aktivitou. V prvním patře je také umístěna kancelář ředitelky a prádelna. Mateřská škola zajišťuje provoz celodenní. Součástí mateřské školky je také školní zahrada s průlezkami a pružinovými houpačkami, pískovištěm, travnatou plochou pro bezpečný pobyt dětí a venkovním malým bazénem, který je k nezaplacení v letních měsících.

Školní vzdělávací program zaměřujeme na poznávání vztahů a souvislostí,které spojujeme s poznáním světa.Vzhledem k získaným zkušenostem,které máme s využíváním Rámcově vzdělávacího programu předškolního věku,má školní vzdělávací program volnější integrované bloky.O to větší prostor je dán pro rozpracování třídního vzdělávacího programu a tvořivost pedagogů.Snažíme se zaměřit hlavně na situační učení a motivaci dětí tak, aby byly obohaceny o nové poznatky,dovednosti a zkušenosti nenásilnou formou. Mottem našeho ŠVP je „ Jaro, léto, podzim, zima s Hrobčíkem je nám prima “ a v tomto duchu se snažíme o rozpracování tématických celků,projektů i programů,které vytvoří pestrost a rozmanitost pobytu pro vaše děti.

23.06.2020

Třídní schůzka nově příchozích dětí

Třídní schůzka nově příchozích dětí na školní rok 2020/2021 se uskuteční v týdnu od 17. do 21.8. 2020. Přesný datum bude ještě upřesněn.

20.05.2020

Uzavření MŠ v období hlavních prázdnin

Uzavření MŠ v období letních prázdnin MŠ bude v období letních prázdnin uzavřena od 13.07.2020 do 16.08.2020. Školné za měsíc červenec je 150,- Kč. Školné za měsíc srpen je 150,- Kč.

10.05.2020

Čestné prohlášení

Mateřská škola Hrobčice, okres Teplice, příspěvková organizace

Hrobčice 61

417 57 Hrobčice

ID kbbuyjg

Spojení

tel. 417 533 436 , 727 926 654, 607 058 849

ms@hrobcice.cz

Číslo účtu pro platby: 1064236359/0800

Při platbě uvádějte vždy přidělený variabilní symbol.

06.11.2019

A prdí taky hadi?

Divadlo v MŠ

Co umí vítr a déšť