MŠ Hrobčice
Mateřská školaHrobčice
brouček sluníčko beruška

Vítáme Vás na stránkách naší mateřské školy.

Naše mateřská škola se nachází na okraji obce Hrobčice obklopená nádhernou přírodou. V přízemí naší školky se nachází kuchyň, šatna jak pro děti tak pro personál, třída „ Sluníček“ pro velké  děti a herna, kde mohou děti cvičit a zpívat s klavírem. Dále se v přízemí nachází kancelář vedoucí školní jídleny a didaktická kancelář.  V prvním poschodí je umístěna třída „Berušek“ a třída "Broučků" pro naše nejmenší, kam si chodí děti odpočinout před odpolední aktivitou. V prvním patře je také umístěna kancelář ředitelky a prádelna. Mateřská škola zajišťuje provoz celodenní. Součástí mateřské školky je také školní zahrada s průlezkami a pružinovými houpačkami, pískovištěm, travnatou plochou pro bezpečný pobyt dětí a venkovním brouzdalištěm, který je k nezaplacení v letních měsících. Nově mají děti na zahradě MŠ vzduchovou trampolínu.

Školní vzdělávací program zaměřujeme na poznávání vztahů a souvislostí,které spojujeme s poznáním světa.Vzhledem k získaným zkušenostem,které máme s využíváním Rámcově vzdělávacího programu předškolního věku,má školní vzdělávací program volnější integrované bloky.O to větší prostor je dán pro rozpracování třídního vzdělávacího programu a tvořivost pedagogů.Snažíme se zaměřit hlavně na situační učení a motivaci dětí tak, aby byly obohaceny o nové poznatky,dovednosti a zkušenosti nenásilnou formou. Mottem našeho ŠVP je „ Kouzelnými vrátky projdem spolu do pohádky. “ a v tomto duchu se snažíme o rozpracování tématických celků,projektů i programů,které vytvoří pestrost a rozmanitost pobytu pro vaše děti.

Třída Broučků se nachází v prvním patře.

V Broučkové třídě se vzdělájí nejmladší děti naší školky ve věku od 2 do 4 let. Třída se naplňuje do počtu 11 dětí.

O děti se starají paní učitelky Bc. Petra Sojčíková, Bc. Michala Mejzlíková  a chůva pro dvouleté děti Lenka Šiklová.

Paní učitelky mají pro děti připravený program na každý den, přiměřený jejich věku.

Třída Berušek se nachází v prvním patře budovy naší školky.

Tuto třídu navštěvují děti ve věku od 2,5 let do 5 let . O děti se starají p.učitelky Michaela Kosíková DiS. a Lucie Aschenbrennerová DiS. Ve třídě působí asistentka pedagoga Tereza Kalousová

Paní učitelky pro ně mají na každý den připravený program s aktivitami přiměřenými jejich věku .

My i děti se těšíme na vše nové, co se naučíme.

Třída Sluníček se nachází v přízemí naší školky.

Třídu tvoří děti předškolního věku a jsou doplněny nejstaršími dětmi do počtu 24 dětí. O děti se starají paní učitelky  Šárka Šťastná, Michaela Bažantová.

Děti si prohlubují své znalosti, které již umí a připravují se na vstup do základní školy. Aktivity ve školce jsou  v průběhu roku doplněny o kroužky v DDM Bílina. Děti se účastní kurzu plavání a bruslení.

Moc se všichni těšíme, co se nového naučíme.

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Prší-li na svatého Vojtěcha, neurodí se švestky.

brouček, sluníčko a beruška
MŠ Hrobčice

O naší škole

Naše mateřská škola se nachází na okraji obce Hrobčice obklopená nádhernou přírodou. V přízemí naší školky se nachází kuchyň, šatna jak pro děti tak pro personál, třída „ Sluníček“ pro velké děti a herna, kde mohou děti cvičit a zpívat s klavírem. Dále se v přízemí nachází kancelář vedoucí školní jídleny a didaktická kancelář. V prvním poschodí je umístěna třída „Berušek“ a třída "Broučků" pro naše nejmenší, kam si chodí děti odpočinout před odpolední aktivitou. V prvním patře je také umístěna kancelář ředitelky a prádelna. Mateřská škola zajišťuje provoz celodenní. Součástí mateřské školky je také školní zahrada s průlezkami a pružinovými houpačkami, pískovištěm, travnatou plochou pro bezpečný pobyt dětí a venkovním brouzdalištěm, který je k nezaplacení v letních měsících.